عطر یا ادکلن

برخی بر این باورند که ادکلن، همان عطرهای گرانقیمت و برند هستند و عطر هم اسانس‌هایی ست که درون شیشه‌ها به فروش می‌رسد. باید بیان نمود که هیچ کدام از این تصورات صحیح نمی‌باشد. می خواهیم در این مطلب فرق بين عطر و ادكلن را برای شما بیان کنیم.
ميزان غلظت عصاره روغني سازنده بوهاي مختلف فرق بین عطر و ادکلن امی باشد و هر چه غلظت عصاره روغني در يك بو بيشتر باشد، ماندگاري آن بيشتر خواهد بود.
۱_تفاوت عطر، ادوپرفیوم، ادوتویلت و ادکلن
_ غليظ ترين عصاره، عطر یا perfume می باشد که با غلظتی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد خالص‌ترین و ماندگارترین بوها می باشد و گرانترین نوع عطر است.
_ Eau de Perfume با غلظتی در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد رایج ترین نوع عطر بوده و ماندگاری مناسبی دارد و به گرانی عطر هم نمی باشد.
_ ادو تویلت (Eau de Toilette) حدود ۵ تا ۱۵ درصد غلظت دارد و دارای بوی ملایمی بوده و ماندگاری‌اش هم متوسط می باشد.
_ و در آخر هم ادکلن (Eau de Cologne) است که همان ادو تویلت (Eau de Toilette) می باشد، بویی ملایم داشته و ماندگاری‌اش هم به همان اندازه است.
_ کمترین مقدار عصاره روغنی در افتر شیوهای مخصوص آقایان بکار می‌رود و دوام بوی آن از بقیه كم‌تر است.
۲- چگونه یک عطر مناسب بخریم؟
میزان ماندگاری و نوع رایحه عطر و ادکلن به نوع پوست و علایق بستگی دارد . حتما قبل از خرید عطر آن را تست کنید.
۳_چگونه عطر را تست کنیم؟
_ در قسمت داخلی مچ و قسمت داخلی آرنج عطر را اسپری کنید.
_ اگر می خواهید چند عطر را بو کنید در فاصله هر دو عطر مقداری پودر قهوه را بو کنید تا مشام شما از عطر قبلی خالی شود و نوع رایحه عطر جدید را بتواند تشخیص دهد .
۴_چه سایز بطری برای من مناسب است؟
سایز بطری عطر از ۱ تا ۳٫۴ اونس متغیر است . اگر عطری را نمی‌شناسید ، بطری کوچکتری از آن را بخرید شاید به هر دلیلی آن رایحه مورد پسند شما نباشد، پس هزینه زیاد کردن معقول نمی باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.